You are currently viewing مهندس ساخت ویلا | ویلا سازی کرج | بتن بهار

مهندس ساخت ویلا | ویلا سازی کرج | بتن بهار

مهندس ساخت ویلا: در ایران افرادی که در قدیم زندگی می کردند به باغ و طبیعت و سرسبزی اهمیت فراوانی می دادند و برایشان نماد بهشت بود  و حتی به اندازه آب برایشان ارزشمند بود. رفته رفته و به تدریج افراد متمول خانه و باغ را با هم ادغام نمودند وتبدیل به ویلا شد.

مهندس ساخت ویلا | ویلا سازی کرج | بتن بهار

ویلا را در اطراف شهر به منظور تفریح می سازند. و شامل معماری های متفاوت، متنوع و زیبا ست. فنون ساخت باغ و ویلا در معماری ایرانی جایگاه ارزشمند و شگرفی دارد. یک مدل ویلا با سقف های شیب دار در شمال ایران ساخته می شود که برگرفته از شرایط اقلیمی منطقه شمال ایران است.

ویلاسازی در کرج

تاریخچه ویلا به دوران روم باستان برمی گردد که افراد متمول به منظور تفریح و تفرج از آن استفاده می کردند. اما بعد از اینکه کلیساها موجب فروپاشی امپراطوری روم شدند، ویلاها دیگر محل تفریح و تفرج نبودند بلکه مکانی برای صومعه شدند. اما دوباره در قرون وسطی تبدیل به مکانی برای تفریح شدند اما با اعمال تغییرات لازم.

ویلاسازی کرج

در واقع ویلا ها خانه هایی هستند به سبک معماری ایتالیایی و سبک ویلا سازی از معماری ایتالیایی پیروی می کند. ویلا باید در زمین هایی وسیع و بزرگ ساخته شود و جذابیت های بسیاری در آن به کار برده شود. بنای ساختمانی ویلا باید توسط فضای سبزی که متشکل از درخت و گل های زیبا ست پوشانده شود. ی از کشورها این امکان وجود دارد که در محدوده شهر ویلا ساخته شود.

مهندس ساخت ویلا | ویلا سازی کرج | بتن بهار

ویلا ها با توجه به اینکه با معماری های متفاوت و جذاب ساخته می شوند اما وجه اشتراک آن ها این است که زمین های با وسعت زیاد را دارند و برای ساخت آن ها از زیر بنای وسیعی استفاده می شود. فضای سبز و آب نما جلوه خاصی به ویلا می دهد و از ملزومات ویلا هستند. دکوراسیون خارجی و نمای بیرونی ویلا در جذاب بودن ویلا بسیار موثر است.

مهمترین ویژگی های ویلا سازی

اول اینکه استقلال مکانی دارند و دارای حریم خصوصی امن هستند این مسئله با توجه به شرایط زندگی کنونی که شهری پر از شلوغی دود و هوای آلوده خانه های آپارتمانی و سر وصداهای موجود در شهر و خیابان هر کسی نیاز دارد به محیطی امن و مستقل که مدتی کوتاه فارغ از دغدغه های زندگی در آن بیاساید.

دوم شیوه طراحی ویلا به شکلی است که فضای سبز و درخت وگل و آبنما باعث می شود در گرمای تابستان هوای محیط خنک نگه داشته شود و در این هیاهوی آلودگی و گرمای شهر انسان را به سمت ویلاسازی سوق می دهد.

سوم امکانات بیشتر فضای وسیع تر. وقتی که فضای وسیعی در اختیار باشد انسان می تواند امکانات بیشتری را فراهم کند از جمله استخر و جکوزی. استخر و شنا از جمله تفریحاتی است که موجب نشاط و روحیه می شود و انسان را از دغدغه هایش دور می کند و موجب آرامش می شود. انسان امروزه در آپارتمان های کوچک به هم چسبیده با فضای کوچک و قفس گونه در شهری پر از آشفتگی، رقابت و استرس و دغدغه ناخودآگاه به سمت افسردگی سوق پیدا می کند و این امر موجب  بیماری های روحی روانی متعددی می شود پس برای گریز از این شرایط یک را ه حل این است که به ویلاسازی پرداخت تا افراد با استراحت در ویلا بتوانند روحیه خود را بازیافته و دوباره به هیاهوی شهر بازگردند.

طراحی نمای بیرونی

چهارم طراحی نمای بیرونی به سبک دلخواه. نمای بیرونی ویلا بسیار حائز اهمیت است زیرا در جذب مشتری و مراجعه افراد تاثیر بسزایی دارد . نمای بیرونی ویلا باید در ویلا سازی کاملا مورد توجه قرار بگیرد و در ویلاسازی مصالح با کیفیت به کار برده شود تا افراد برای استقبال از صنعت ویلاسازی مشتاق و راغب شوند.

پنجم وجود نور کافی یکی از مزیت های ویلاست که در ویلا سازی به آن توجه می شود. با توجه به زندگی آپارتمان نشینی که افراد محصور در خانه هستند قطعا افراد خواستار مکانی هستند که از نور خورشید و حتی در شب از زیبایی آسمان لذت ببرند. از آنجایی که نور خورششید تامین کننده ویتامین دی است افراد ساکن در آپارتمان از دریافت این ویتامین از طرق نور خورشید محروم هستند پس ویلاسازی در این زمینه موفق است.

ششم تهویه هوا و اکسیژن رسانی از نکاتی است که صنعت ویلاسازی مورد استقبال قرار گرفته است. برای فرار از هوای آلوده و نامتبوع شهر افاد غالبا علاقه مند هستند که بیرون از شهر در هوای تازه ای که در ویلا توسط درختان و گلها و آبنماها دلنواز می شود دمی بیاسایند

دیدگاهتان را بنویسید