You are currently viewing قیمت ساخت آپارتمان | آپارتمان سازی در کرج | بتن بهار

قیمت ساخت آپارتمان | آپارتمان سازی در کرج | بتن بهار

قیمت ساخت آپارتمان: بعد از این که زمین مناسب انتخاب می شود، از مسائلی که در ساخت آپارتمان بسیار اهمیت دارد هزینه ساخت آن است. هزینه‌ های ساخت و ساز واحد ها قبل از اینکه ساخت و ساز شروع شود محاسبه می شود. قبل از اینکه کار آغاز شود نوع ساختمان بر طبق محله و ساختار ملک مشخص می شود تا با توجه به نمای شهر و آب و هوا یک آپارتمان خوب و بادوام ساخته شود.

قیمت ساخت آپارتمان | آپارتمان سازی در کرج | بتن بهار

خانه هایی که از قبل ساخته شده اند با خانه های عادی تفاوت دارند. اجزای خانه هایی که از قبل ساخته شده اند در کارگاه ساخته می شود و بعد در محل ساخت خانه، آن ها را بر روی هم سوار می‌ کنند. خانه های پیش ساخته امکانات خانه های شخصی و لوکس را ندارند ولی هزینه ساخت آن ها ارزان تر است.

ساخت آپارتمان در کرج

حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه های ساخت خانه های پیش ساخته از خانه های عادی کمتر است و همچنین زمان ساخت خانه پیش ساخته نیز کوتاه تر می باشد.

برآورد قیمت ساخت آپارتمان و عوامل موثر بر آن

برآورد قیمت ساخت آپارتمان دارای فرمول ساده ای می باشد ولی ریز محاسبات آن بستگی به عوامل بسیاری دارد.

متراژ هر طبقه( مفید و غیر مفید) × ( تعداد طبقات+ نصف طبقات پارکینگ) ×  هزینه هر متر مربع ( شامل جواز+ ساخت) = هزینه ساخت.

عوامل موثر بر قیمت ساخت آپارتمان، موقعیت ملک، نوع اسکلت، نوع مصالح، کاربری و تعداد واحد ها، تعداد طبقه، متراژ مفید و غیرمفید هر واحد می باشد.

موقعیت ملک

در مناطق مختلف شهرهای ایران قیمت زمین متفاوت است. به جز منطقه‌ای که ملک در آن واقع شده است اینکه به خطوط حمل و نقل عمومی مثل مترو، بی آر تی و تاکسی نیز نزدیک باشد روی ارزش ملک ارزش دارد. زمین هایی که در ضلع شمالی کوچه هستند ارزش بیشتری دارند؛ چون زیربنای بیشتری برای ساخت به دست می دهند.

ملک هایی که در سر نبش هستند چون که نورگیری بهتری دارند ارزش بالاتری را نیز دارا می باشند و نیز نزدیکی به مراکز محله، میدان تره بار، درمانگاه و نزدیک بودن به مراکز خدماتی برای یک ملک مزیت حساب می شود. با توجه به اینکه ملک شما کدام یک از ویژگی ها را دارد قیمت ساخت آن در منطقه خود تغییر می کند.

ساخت ویلا | تاریخچه ی ساخت خانه | بتن بهار

نوع اسکلت

نوع اسکلت از عوامل دیگری است که در قیمت ساخت آپارتمان تاثیر می گذارد. در حدود ۲۵ درصد از مصالحی که برای ساخت یک ساختمان به کار می رود بخش فلزات است. قیمت ساخت آپارتمان با اسکلت بتنی با شرایط مشابه در مقایسه با اسکلت فلزی حدود ۱۰ درصد بیشتر است.

اسکلت بتنی، بتن و فولاد می باشد و فولاد آن ۳۵ درصد کمتر از وزن کل آهنی می باشد که در یک سازه مشابه با اسکلت فلزی مصرف می‌ شود. زمانی که حجم بتن مصرفی و هزینه میلگرد و دستمزد اجرا را محاسبه می‌ کنند، اختلاف قیمت بین هزینه ساخت ساختمان با اسکلت فلزی و بتنی به مقدار قابل توجهی جبران می شود.

نوع مصالح

مصالحی که در ساخت آپارتمان استفاده می شود انواع سیمان، آجر ماسه و گچ است. مصالح ساختمانی کیفیت های مختلفی دارند و با توجه به بالا بودن منطقه یا پایین بودن آن و نیز شرایط محیطی متفاوت می شود.

کاربری و تعداد واحد های ملک

نوع آپارتمان در هزینه ساخت و ساز تاثیر گذار است. اگر ساختمان بزرگتر باشد هزینه نیز افزایش پیدا می‌ کند. همچنین سازه یک آپارتمان که اشکال و اندازه های گوناگونی دارد بر هزینه اثر می گذارد. اگر ساختمان از گوشه ها و شکستگی ها برخوردار باشد قیمت ساخت آن نیز بیشتر می‌ شود و نیز تعداد واحد ها و اندازه کلی ساختمان بر قیمت تمام شده آن اثر گذار است.

تعداد طبقات

آپارتمان هایی که کم ارتفاع هستند دارای ۱ تا ۳ طبقه می باشند و مصالح بنایی دارند و اسکلت آنچنانی ندارند پس ارزان تر می باشند. آپارتمان سه طبقه  ۵ تا ۵۰ واحد می‌ توانند داشته باشند و می تواند فاقد آسانسور باشد و دو راه پله و یک راهرو دو طرف داشته باشد. آپارتمان می تواند تا ۱۰ طبقه ارتفاع داشته باشد؛ اما بیشتر آن ها ۱۰ طبقه و کمتر ارتفاع دارند.

این آپارتمان ها ۵۰ تا ۲۰۰ واحد دارند و راهرو های دو طرفه، آسانسور و نیز چندین خروجی را دارا می باشند. ساختمان هایی بلند مرتبه هستند که بتن و فولاد ساخته شده اند و بیشتر دارای سالن ورزش و نگهبان و غیره می‌ باشند.

بنابراین تعداد طبقات در هزینه ساخت آپارتمان تاثیر قابل توجهی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید