You are currently viewing ساخت و ساز ساختمان | آپارتمان سازی کرج | بتن بهار

ساخت و ساز ساختمان | آپارتمان سازی کرج | بتن بهار

ساخت و ساز ساختمان: برای ساخت و ساز اولین کار خرید زمین است. در هنگام خرید زمین باید تمام شرایط زمین بررسی شود و بعد مطمئن شوید که زمین مشکلی ندارد و برای اطمینان نیز باید از شهرداری استعلام بگیرید. حائز اهمیت بودن این کار به این دلیل است که ممکن است سند زمین در گرو بانک باشد.

ساخت و ساز ساختمان | آپارتمان سازی کرج | بتن بهار

زمین دو بر از بهترین زمین هاست، چون پنجره های زیادی می خورد و باعث می شود نور زیادی به داخل خانه بیاید و خانه روشن شود

نکات مهم در ساخت و ساز

در گام اول شما نیاز به یک برنامه ریزی دارید. اینکه می خواید بنا چقدر بزرگ باشد؟ چند تا اتاق داشته باشد؟ اگر بودجه زیادی داشته باشید برنامه ریزی بسیار راحت تر است. در صورت داشتن بودجه کم برنامه‌ ریزی مقداری سخت می‌ شود.

در گام بعدی بودجه را تعیین کنید. هر اندازه که بودجه بیشتر باشد مصالح بهتر و با کیفیت تری را می توانید خریداری کنید و سرعت کار نیز بیشتر می شود.

با کسانی که در حوزه بنا سازی تجربه دارند مشورت کنید.

بنا سازی فرآیندی طولانی است و زمان می برد، اما سرمایه گذاری پر سودی است و ارزش این انتظار را دارد. ولی عاملی که از تمام عوامل مهم تر است فقط قدرت مالی نیست شما باید اهدافتان را تعیین کنید و این به معنای شروع ساختمان سازی است.

ساختمان سازی در کرج

ساخت و ساز ساختمان | آپارتمان سازی کرج | بتن بهار

برای ساخت و ساز از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه ساختن خانه را شروع کنید باید مجوز هایی که لازم و ضروری است از شهرداری گرفته شود. بازدید، تشکیل پرونده، پرداخت‌ عوارض، طراحی نقشه معماری، چاپ پروانه، تهیه مدارک پیش نویس و مجوز اجرا شامل این مرحله می شود.

به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی دولت یعنی  پیشخوان برای تشکیل پرونده بروید بعد از آن کارشناسانی که مربوط به شهرداری هستند به محل زمین برای بازدید می‌ آیند و در مورد موقعیت زمین و املاک مجاور، عرض گذر، ابعاد زمین و غیره یادداشت‌ برداری می کنند و به گوش کارشناسان شهرداری می رساند.

بعد از اینکه نقشه معماری توسط مهندس مشخص شد مبلغ عوارض شهرداری بر اساس متراژ هر واحد تعیین می شود و بعد رسید مبلغ را به دفاتر پیشخوان می برید.

منعقد کردن قرارداد برای شروع ساخت و ساز

بعد از این که پیش نویس ها تکمیل شد و مجوز احرا صادر شد باید با پیمانکاری که می خواهید قرارداد ببندید. قرارداد بستن با پیمانکاران سنتی ممکن است ضربات جبران‌ ناپذیری را به سرمایه‌ گذاران وارد کنند. بنابراین قرارداد بستن با یک شرکت ایجاد حرفه ای بهتر است. شرکت های ساختمان سازی صفر تا صد اجرا بنا را بر عهده می گیرند و در وقت تعیین شده به شما تحویل می دهند، اما سازندگان سنتی به علت هایی اجرا را طول می دهند.

عقد قرارداد های شرکت ها

  • قرارداد مقاطعه کاری اجرای سقف
  • قرارداد مقاطعه کاری گودبرداری
  • قرارداد مقاطعه کاری اجرای فوندانسیون

نکات مهم در قرارداد ساخت و ساز

در کنار قرارداد هایی که گفته شد یک قرارداد سفت و سخت نیز به عنوان قرارداد  مهندسی و ساخت با پیمانکاران ببندید. این قرارداد موارد زیر را شامل می‌ شود:

  • تامین کالای مورد نیاز و نصب آن ها
  • نظارت کامل هنگام خرید و اجرای کالا ها
  • جریمه دیرکرد
  • برقراری ایمنی ساخت

درباره تامین کالای با کیفیت بسیار توجه کنید. بعضی از پیمانکاران می خواهند سرمایه‌ گذاران را فریب دهند. بنابراین در هنگام قرارداد بندی که عنوان تأمین کالای مرغوب دارد را پنهان می کنند.

سرمایه لازم برای شروع ساخت چه قدر است؟

سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز به عامل های گوناگونی بستگی دارد. موقعیت مکانی زمین و ملک فرسوده در کشور و شهری که قصد ساخت در آن را دارید، نوع مصالح و کیفیتی که برای ساخت می خواهید استفاده کنید و روش ساخت زمانی که به این کار اقدام می‌کنید و بسیاری از موارد دیگر برای سرمایه لازم در نظر گرفته می شود. اگر برای شروع ساخت و ساعت دید که سرمایه لازم را ندارید از روش‌ های مانند مشارکت در ساخت، اخذ تسهیلات بانکی، جذب سرمایه گذار و … می توانید استفاده کنید.

نقش مصالح ساختمانی در ساخت

در سال های گذشته قیمت مسکن بالا رفته است و دلیل آن نیز بالا رفتن قیمت زمین بود. اما در سال های اخیر بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید