You are currently viewing مهندس ویلاسازی در کرج | ویلاسازی در کرج | بتن بهار

مهندس ویلاسازی در کرج | ویلاسازی در کرج | بتن بهار

مهندس ویلاسازی در کرج : ویلا بنایی است که با طبیعت در ارتباط است و بر این پایه ساخته می شود. در واقع می‌توان گفت که ویلا با طبیعت هم پیمان و همگام است و این هدف ایجاد ویلا است که در خارج از شهر و و با هوای خوب ساخته می‌شود.تفاوتی که ویلا با ساختمانهای معمولی دارد همین ارتباط ویلا با پیرامون طبیعت است که باعث ایجاد آرامش و سرزندگی می‌شود و شادی و نشاط را به ارمغان می‌آورد و با شنیدن اسم ویلا یک مکان زیبا و سرسبز در ذهن تداعی می‌شود. قدم زدن در فضای سبز در روح و روان تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که انسان از افکار منفی دور شود و همچنین پیاده روی در محیطی سرسبز برای سلامتی و طول عمر مفید و تاثیرگذار است.

مهندس ویلاسازی در کرج | ویلاسازی در کرج | بتن بهار

در خانه های ویلایی می‌توان به راحتی رفت و آمد کرد و جشن های باشکوه برگزار کرد بدون آنکه برای کسانی که همسایه هستند مزاحمتی ایجاد کرد. زندگی کردن و بزرگ شدن در یک محیط سرسبز باعث رشد مغز و همچنین کاهش بی حوصلگی می شود.

خرید ویلا آینده درخشانی را می تواند به دنبال داشته باشد ما می بینیم که روز به روز به جمعیت شهرها اضافه می شود و شهرها دیگر آن احساس آرامش را منتقل نمی کنند. با زندگی کردن در ویلا دغدغه های فکری را می توان کاهش داد و در محیطی آرام و به دور از هرگونه سر و صدا و شلوغی در کنار طبیعت زندگی کرد.

ویلا سازی در کرج

ساخت ویلا در شهر کرج

ساخت ویلا در شهر کرج مانند هر شهر دیگری باید استانداردهای لازم را داشته باشد و امکانات مناسب برای ساکنان آن فراهم شود تا علاوه بر این که ارزش مالی بالایی دارد جسم و روح انسان هم سرزنده کند و همچنین توسط معماران و مهندسینی که تجربه کافی را در این زمینه دارند و منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوای کرج ساخته شود. در طراحی ویلا باید به دنبال طراحان ماهر و کاربلد باشید تا ساخت و ساز آن با قوانین و اصول ویلا سازی انجام شود.

و در طراحی ویلا گشایش و شادابی، خلوص و سادگی، حس تعلق و خاطره انگیزی، احترام به زمین و محیط پیرامون حائز اهمیت است و همچنین باید از مصالح ساختمانی درست استفاده کرد که آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود‌.

مراحل ویلاسازی

ساخت ویلا دارای مراحلی است. اولین مرحله آن طراحی ویلا توسط معماران، گروه های تاسیساتی، مهندسین و …‌ است. در مرحله بعدی نقشه کشی باید انجام شود و بعد بتن ریزی را انجام داد. بهتر است از بتنی استفاده کرد که مرغوبیت کافی داشته باشد تا ویلای مستحکم و با طول عمر زیادی بتوان ساخت. بعد از اینکه اسکلت ویلا ساخته شد به دیوار کاری،  نما کاری و طراحی دکوراسیون داخلی می پردازند.

مهندس ویلاسازی در کرج

اینکه محوطه‌ی ویلا چگونه ساخته شود حائز اهمیت است زیرا گفته شد که هدف از ساخت ویلا ایجاد یک محیط آرام بخش و همگام با طبیعت است.

استفاده از دیوارهای شیشه‌ای برای ویلا علاوه بر اینکه فضای داخلی را در روز پر از نور می کند موجب صرفه جویی در مصرف برق هم می‌شود.

باید توجه داشت که آب و هوای منطقه ای که ویلا در آن ساخته میشود چگونه است که بتوان متناسب با آب و هوا از گیاهان و درختان برای طراحی فضای سبز ویلا استفاده کرد.

اصول و نکات ساخت و ساز ویلا | ویلا | بتن بهار

سازه ویلا

سازه ویلا سبک فولادی است زیرا هم با دوام است و طول عمر زیادی دارد و هم در مصرف انرژی و مواد صرفه جویی می‌شود و امکان جمع آوری و نصب آن در مکان‌های دیگر وجود دارد.

در سازه هایی که از این سبک استفاده می‌شود  سقف ویلا ها شیب‌دار بوده و از این سازه به دلیل مزیت هایی که دارد در کانادا، هلند، استرالیا، انگلیس و سایر کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود.

مهندس ویلاسازی در کرج

ساخت ویلا با متریال چوب

ویلا سازی با چوب هم مزیت‌هایی از جمله جلوگیری از انتقال سر و صدا، جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد. فضای گرما بخش و جذابی ایجاد می‌کند و باعث احساس آرامش می‌شود وزن آن کم است و به راحتی می‌توان به آن فرم داد.

کرج با توجه به اینکه تحت تاثیر ارتفاعات البرز و دره چالوس و رودخانه کرج قرار دارد دارای آب و هوای خنک و مرطوب می باشد از این رو می‌توان ویلاهای زیبایی در این شهر خوش آب و هوا ساخت.

اگر مناطق خوش آب و هوای کرج را نام ببریم می توان به منطقه سهیلیه، چهارباغ، کردان، شهرک زعفرانی، شهرک طاووسیه و شهرک افشاریه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید