صفرتاصد ساختمان سازی در کرج | انواع ساختمان سازی | کرج

صفرتاصد ساختمان سازی در کرج | انواع ساختمان سازی | کرج

صفرتاصد ساختمان سازی در کرج: بزرگترین شهری که مردم به آنجا مهاجرت می‌کنند بعد از تهران، کرج است. با توجه به قرار گرفتن ساختمان ها در شهر کرج و پر جمعیت بودن آن، نحوه‌ی ساختن یک ساختمان باید به گونه ای باشد که آرامش و رضایت ساکنین آن را فراهم کند. ساختمان ها به خصوص خانه‌ها برای تامین امنیت انسان ‌ها بسیار ضروری هستند. خانه حریمی برای عینیت بخشیدن به مفهوم خانواده است به همین دلیل ساخت و ساز بر اساس اصول فرهنگی حاکم بر جامعه لازم و حائز اهمیت است.

صفرتاصد ساختمان سازی در کرج | انواع ساختمان سازی | کرج

ساختمان هایی که در کرج ساخته می شوند باید به گونه ای باشند که از ساکنین آن در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله محافظت کنند چون شهر کرج زلزله خیز است.

ساختمان سازی در کرج از شروع کار که زمین باید تهیه شود تا پایان کار که تحویل کلید و فروش ساختمان مراحل زیادی دارد.

فاز اول دریافت مجوز های لازم

در ابتدا باید مجوزهای لازم برای ساختن را بگیرید معمولاً بهتر است که در فصل‌های سرد سال مجوزهای لازم را بگیرید که بتوانید در فصل گرم سال ساخت و ساز را شروع کنید.

مرحله اول

به شهرداری کرج مراجعه کنید.

مرحله دوم

بعد از اینکه پرونده تشکیل شد باید منتظر باشید تا روند اداری شهرداری طی شود. و بعد مسئولان شهرداری کرج از زمین و ملک شما دیدن می کنند تا ویژگی های ملک شما شناسایی شود این مرحله بسیار مهم است زیرا در این مرحله به شما مجوز داده می‌شود که تا چند طبقه می‌توانید بسازید.

صفرتاصد ساختمان سازی در کرج | انواع ساختمان سازی | کرج

مرحله سوم

در این مرحله طرح تفصیلی انجام می شود. در این مرحله به بررسی زمین و ملک توسط کارشناسان مربوطه پرداخته می‌شود تا در طرح‌های بالا دستی قرار نداشته باشد.

مرحله چهارم

در این مرحله نقشه های ساختمانی جدید تهیه می شود که نیاز به همکاری با یک شرکت معماری و مهندسی دارد.

مرحله ششم

در این مرحله باید عوارض های ناشی از ساخت را بپردازید.

مرحله هفتم

در این مرحله دوباره نقشه های مهندسی به صورت دقیق تری محاسبه و بررسی می‌شوند‌.

مرحله هشتم

مجوز ساخت داده می شود. برای گرفتن مجوز باید مدارکی مانند برگه تعهد نظارت، برگه تعهد محاسبات و نقشه های سازه و اجرایی، برگه تعهد کارفرما، فیش های پرداختی عوارض ساختمانی، جواب نامه از ادارات بیمه و آب  و برق و مخابرات، سند مالکیت، نقشه ها با امضا و مهر طراح، پیش نویس پروانه شهرداری، تکمیل شناسنامه ساختمان، امضای پروانه را داشته باشید.

فاز دوم عملیات ساخت و ساز

در این فاز باید زمین مورد نظر دوباره بررسی شود. مثلاً به فاصله ساختمان تا خیابان و پل توجه شود.

مرحله اول

در این مرحله نقشه با دقت باید پیاده شود. اگر اجرای نقشه با دقت و وسواس انجام نشود در بعضی از موارد ناگزیر به تخریب ساختمان می شوید. اگر ابعاد ساختمان کوچک باشد برای اینکه نقشه را پیاده کنید می توانید از گچ و متر و سیمان روی زمین استفاده کنید. اما در پروژه های بزرگ که به دقت بیشتری نیاز دارد باید از دستگاه نقشه برداری استفاده کنید.

مرحله دوم

گود برداری انجام می شود. در این مرحله تعداد طبقات را مشخص می کنند که بدانند باید چه میزان گود برداری انجام شود. این مرحله بهتر است توسط تیم حرفه ای و مجربی که در کرج وجود دارد انجام شود.

مرحله سوم

فونداسیون انجام می شود. مهندس سازه تعیین می کند باید از چه نوع میلگرد و قطری بهره گرفته شود. و همچنین تراکم و فاصله میلگرد ها مشخص می شود. نیازمندی به میلگرد های با قطر و تراکم بالا با وزن و تعداد طبقات ساختمان ارتباط دارد.

مرحله چهارم

اسکلت ساختمان توسط مهندسین در این مرحله تعیین می‌شود. اسکلت ساختمان یا فلزی است یا بتنی. در سازه های فلزی از صفحه ستون و پلیت هایی بر روی فونداسیون استفاده می شود به طوری که ستون ها بر روی این پلیت ها قرار می گیرند.

در سازه های بتنی فوندانسیون باید از میلگرد های انتظار برای اجرای ستون بهره بگیرید. سازه های بتنی سرعت ساخت و ساز آن ها بسیار پایین تر از سازه‌ های فلزی است چون بعد از بتن ریزی تیر و ستون و سقف یک طبقه باید چند روز منتظر بمانید تا بتن به مقاومت کافی و مناسب خود برسد و طبقات بعدی را ساخت. اسکلت بتنی هزینه کمتری دارد در نتیجه طرفداران بیشتری هم دارد.

مرحله پنجم

در این مرحله سقف ساخته می شود.

مرحله ششم

این مرحله آخرین مرحله از فاز دوم است که دیوارهای بیرونی و داخلی چیده می شوند.

انواع ساختمان سازی:

یکی از مواردی که توسط عوامل، مهندسین و  ساختمان سازان باید به آن توجه شود و همچنین بسیار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد نوع سازه ای می باشد که از سوی متخصصینی که ذکر شد منتخب می شود.

هر سازه ای با توجه به شرایطی که قرار است پروژه در آن مکان انجام پذیرد انتخاب شده و بر اساس شرایط آن محل استارت شروع کار سازه زده می شود.

و باید تمام نکات و جوانب اصولی را رعایت و سازه ای با کیفیت بنا کرد.

سازه ها انواع متفاوتی دارند که در ذیل به شرح آن می پردازیم:

سازه های سنتی: این نوع سازه ها بیشتر تجربی بوده و بر اساس تجربیات سازنده ساخته می شود.

سازه های مهندسی عمران

سازه های مهندسی عمران | مهندس ساختمان ساز | بتن بهار

مهندسی سازه عمران کلیه مهندسی سازه مربوط به محیط ساخته شده را شامل می شود.  که آن شامل:

 1. پل ها
 2. بند ها
 3. کارهای زمینی
 4. بنیادها
 5. سازه های دریایی
 6. خطوط لوله
 7. ایستگاه های برق
 8. راه آهن
 9. سازه ها و دیوارهای نگهدارنده
 10. جاده ها
 11. تونل
 12. آبراهه ها
 13. مخازن

زیرساخت های آب و فاضلاب

مهندس سازه طراح اصلی این سازه ها و اغلب تنها طراح است. در طراحی سازه هایی از این دست ، ایمنی سازه از اهمیت بالایی برخوردار است.

سازه های مهندسی عمران اغلب تحت تأثیر نیروهای بسیار شدید مانند تغییرات زیادی در دما ، بارهای دینامیکی مانند امواج یا ترافیک یا فشارهای زیاد از آب یا گازهای فشرده قرار می گیرند. آنها همچنین اغلب در محیط های خورنده مانند دریا ، تاسیسات صنعتی یا زیر زمین ساخته می شوند.

سازه های مهندسی زلزله

سازه های مهندسی زلزله آنهایی هستند که برای مقاومت در برابر زلزله مهندسی شده اند .

اهداف اصلی مهندسی زلزله درک متقابل سازه ها با لرزش زمین ، پیش بینی عواقب زمین لرزه های احتمالی و طراحی و ساخت سازه هایی است که در هنگام زلزله انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید