ساخت آپارتمان در کرج | قیمت ساخت خانه | بتن بهار

ساخت آپارتمان در کرج | قیمت ساخت خانه | بتن بهار

ساخت آپارتمان در کرج: کلمه آپارتمان نه فارسی است و نه عربی بلعکس کلمه‌ای است تماماً لاتین و فرنگی. آپارتمان و آپارتمان نشینی در ایران برای اولین بار زمان رضا شاه صورت گرفته است‌.معنی آپارتمان عبارت است از یک عمارت بزرگ که این عمارت دارای چندین طبقه می باشد و در هر طبقه یک یا چند واحد ساخته شده است و واحد شامل یک یا چند اتاق، توالت، حمام و آشپزخانه است. آن‌ها با همدیگر یک واحد را تشکیل می دهند.

ساخت آپارتمان در کرج | قیمت ساخت خانه | بتن بهار

این معنا ممکن است خیلی دقیق نباشد چون که آپارتمان می‌تواند فاقد اتاق باشد و به چنین واحدهایی هم که اتاق نداشته باشد آپارتمان گفته می‌شود‌. بنابراین در تعریف  آپارتمان گفته می شود جایگاهی است برای اقامت یا حرفه کار که در مجموعه‌ای از یک ساختمان دارای سند مجزا و مستقل از کل ساختمان می باشد.

کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند باید هزینه های مشترک ساختمان مانند آب برق گاز و غیره را پرداخت کنند. و برای پرداخت آن هم اگر آپارتمان مختص به مالک باشد که خود پرداخت می‌کند اما اگر مستاجر باشد با توجه به قراردادی که تنظیم شده است هزینه پرداخت می‌شود.

در آپارتمان قسمت‌هایی وجود دارد که همه مالکین حق استفاده از آنها را دارند مانند آسانسور، تاسیسات مربوط به راه پله، وسایل ایمنی، وسایل تامین کننده روشنایی، باغ و پارک ها که جنبه استفاده عمومی دارند و … .

در بخش اختصاصی فقط مالک آن واحد حق استفاده از آن را دارد مثل بالکن و قسمتی از پارکینگ که در سند برای آن واحد در نظر گرفته شده  است و انبار خصوصی.

ساخت آپارتمان در کرج | قیمت ساخت خانه | بتن بهار

ساخت آپارتمان

برای ساخت آپارتمان در کرج مانند هر شهر دیگری ابتدا باید زمین خریداری شود، مجوزهای مورد نیاز اخذ گردد و بعد نقشه معماری آن صادر شود و بعد تعداد طبقات آن و … مشخص شود.

هزینه ساخت آپارتمان با توجه به موقعیت، اندازه خانه و متریال و طراحی ساده یا مدرن آن متغیر است.

هزینه ساخت آپارتمان

هزینه ساخت آپارتمان در کرج با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی و جغرافیایی آن تعیین می‌شود مثلاً هزینه ساخت آپارتمان در شمال تهران با هزینه ساخت همان خانه در کرج متفاوت است. از مناطق گران‌ قیمت شهر کرج می‌توان به مهرشهر، جهانشهر عظیمیه، کوی مهر، گوهردشت اشاره کرد. متوسط قیمت هر واحد ۲ تا ۵ سال ساخته شده بین ۱۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است.

در شهر مناطق خوش نشین شهر کرج به دلیل آبادانی ساخت و ساز طبیعتاً هزینه‌ی ساخت آپارتمان نسبت به مناطق مشابه و حومه‌ی کرج بالاتر است.

آپارتمانهای باغستان و شاهین ویلا در کرج چون همگی نوساز هستند و همچنین نزدیک به کوه، قیمت بالایی دارند.

ساخت و ساز ساختمان باید با توجه به منطقه و عرف ساخت و ساز در آن منطقه ساخته شود مثلاً در مناطقی که غیر شهری و ویلایی هستند خانه های بزرگ ویلایی و بسیار لاکچری همراه با استخر و زمین بازی ساخته می‌شود اما در مناطق شهری آپارتمان‌های چند طبقه همراه با چند واحد و پارکینگ ساخته می‌شود.

تراکم جمعیت در شهر کرج به دلیل مهاجرت بالا بسیار زیاد است و همین امر موجب آپارتمان نشینی و ساخت و ساز انبوه شده است.

شهر کرج

کرج دارای ۱۰ منطقه است مشکلات آپارتمان نشینی در کرج به نسبت بالا است. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است نتیجه گرفتند که مشکلات آپارتمان نشینی با تعداد واحد آپارتمان، قیمت آپارتمان، میزان تغییر ساکن، روابط همسایگی تراکم جمعیت و غیره ارتباط دارد.

کرج به دلیل این که زلزله خیز است باید آپارتمان‌هایی با مصالح با کیفیت و مقاوم ساخته شود.

و طبق تحقیقات صورت گرفته  ۶۵ درصد از افرادی که در کرج ساکن هستند آپارتمان نشینند. آپارتمان‌نشینی نیازمند فرهنگ و نظم میباشد در فرهنگ آپارتمان نشینی باید حقوق همسایگان رعایت شود، استفاده از وسایل صوتی تصویری با صدای بلند که باعث مزاحمت برای همسایگان می‌شود صحیح نیست.

افراد باید در آپارتمان سر موقع شارژ آپارتمان را پرداخت کنند و امروزه به دلیل اینکه آپارتمان های زیادی ساخته شده است باید افرادی که می خواهند در آپارتمان زندگی کنند با فرهنگ و قوانین آپارتمان نشینی آشنا شوند.

برخی از افراد می‌گویند که ما می‌خواهیم آپارتمان را خودمان خورد خورد بسازیم که این بزرگترین اشتباه در ساخت آپارتمان است چون در کشور نوسانات قیمت مصالح بالا است.

تعداد بالای آپارتمان و ساختمان های نیمه ساخته و نیمه کاره در شهری مانند کرج این موضوع را اثبات می کند بنابراین باید برای ساخت آپارتمان از افراد باتجربه و پیمانکاران ماهر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید