You are currently viewing قرارداد پیمانی | حقوق و مزایای پیمانکار | بتن بهار

قرارداد پیمانی | حقوق و مزایای پیمانکار | بتن بهار

قرارداد پیمانی : قرارداد پیمانی چیست؟ حقوق و مزایای یک پیمانکار چیست؟ آیا هر شخصی از قوانین قراردادهای پیمانی اطلاع دارد؟ پاسخ تمام این سوالات را شما می توانید در این مقاله پیدا کنید. شرکت ساختمان سازی بتن بهار با داشتن کارشناسان و متخصصان و نیروهای خبره و فنی در بخش ساختمان سازی آماده همکاری و مشارکت در تمام پروژه های عمرانی می باشد. در اینجا درباره حقوق و مزایای پیمانکاران توضیحاتی داده شده است.

قرارداد پیمانی | حقوق و مزایای پیمانکار | بتن بهار

در قراردادهای پیمانکاری چه حقوق و مزایای برای پیمانکار باید در نظر گرفت؟پیمانکار به شخصی گفته می شود که با کارفرما  پیمانی را می بندند که طبق این پیمان متعهد به انجام وظایفی در مقابل هم می شوند که به آن پیمانکاری گفته می شود.

قرارداد های پیمانی می تواند شامل موارد زیادی باشد مثلاً در ساخت پل ، ساختمان ، کارخانه و … و حتی در پروژه های که احتیاج به تدارکات نیاز هست. باید بدانید که پروژه های پیمانکاری تنوع بسیاری وجود دارد ما در اینجا برای شما حقوق و مزایای پیمان کاران را شرح می دهیم.

چرا قراردادهای پیمانی مهم می باشد؟

قبل از هر کاری که در مورد وظایف و حقوقی که پیمانکاران دارند حرف به میان بیاید باید بدانید که قرارداد های پیمانی چگونه باید تنظیم کنیم در جامعه کنونی و بیشتر شغل ها و کسب و کارها مرتبط با  پیمانکاری می باشد.

زمانی که کارفرما کار خود را به شخصی واگذار می کند و این شخص در مقابل کاری که انجام میدهد هزینه دریافت می کند این قرار داد را قرار داد پیمانی می گویند.

در تمام شغل های امروزی که با کار فرما سرکار داریم لازم است که قرارداد های پیمانکاری نوشته شود . نباید در عقد قرارداد کوتاهی کرد و آن را به شکل شفاهی در نظر گرفت زیرا بعدها دو طرف را  دچار مشکل می کند.

با امضای قرارداد دو طرف قرارداد یعنی کارفرما و پیمان کار در مقابل هم وظایفی پیدا می کنند و برای این قرارداد باید زمان مشخصی را باید در نظر گرفت. برای تنظیم قرارداد باید شخصی که این قرارداد را تنظیم کند  این شخص بای آشنا به تمامی قوانین پیمانکاری آشنا باشد و باید در این زمینه از افراد متخصص استفاده کرد.

حقوق و مزایا پیمانکار در قراردادهای پیمانی به چه شکل می باشد؟

باید در قرارداد حتماً مقدار حقوقی را که پیمانکار باید بگیرد را در نظر گرفت و از آن نام برد. در این قرار داد کارفرما و پیمانکار هر دو طرف قرارداد می باشند و کسی در تنظیم این قرارداد ننقش دارد باید از تمامی حقوق پیمانکاری آگاه بوده و باید همه چیز به شکل شفاف مشخص باشد از میزان کار تا میزان دستمزد و اینکه کار باید تا چه زمان طول بکشد همه و همه باید مشخص باشد .

دقیقاً نمی توان معیار خاصی و یا دقیقی را  برای این کار در نظر گرفت همه مسائل بستگی به کارهای دارد و میزان حقوقی که برای پیمانکار در نظر گرفته شده است. کار فرما نمی تواند به شکل سرخود قرارداد راتنظیم کند و میزان حقوقی را که به پیمانکار باید بدهد.

در صورتی که تخلفی از طرف هر کدام از طرف قرارداد پیش بیایید می شود از طرف مراجع قانونی اقدام کرد و مطالبه حقوق خود اقدام نمود.

قرارداد پیمانی | حقوق و مزایای پیمانکار | بتن بهار

مشکل پرداخت حقوق

بیشترین مشکلاتی که در این حوزه به وجود می آید پرداخت نشدن حقوق پیمانکارا از طرف کارفرمایان می باشد. لازم است در این موارد با فردی داری اطلاعات حقوقی می باشد مشاوره بگیرید و باید در این زمینه اطلاعات حقوقی خود را افزایش بدهید.

این نکته حائز اهمیت می باشد که هر شخصی در جامعه نمی تواند مشاور حقوقی شما باشد و عده ای بسیار کمی در جامعه هستند که می توانند تخصص و دانش لازم در این زمینه را داشته باشند پس برای انتخاب یک وکیل یا شخص حقوقی باید این را در نظر داشته باشید که این شخص در این زمینه تخصص لازم را دارد.

پیمان کار ساختمانی در کرج

پرکاربردترین قراردادهای پیمانی 

یکی از پر کاربرد ترین قراردادهای پیمانی قرار داد پیمان کاری ساختمان می باشد. شما هم مث ما افرادزیادی را می شناسید که در این حوزه مشغول به کار هستند در قراردادهای پیمانی تمامی مشخصات و تمام وظایفی که برعهده پیمانکار می باشد شرح  داده می شود. این شامل وظایف و حقوق کار فرما نیز می باشد. در این قرارداد ها باید مبلغ مشخص شود و حتی زمان تحویل و …. .

دیدگاهتان را بنویسید