ساخت ویلا در کرج | مراحل ویلا سازی | بتن بهار

ساخت ویلا در کرج | مراحل ویلا سازی | بتن بهار

ساخت ویلا در کرج:کرج دارای آب و هوایی بسار دل پذیر و در یک جمله خوش آب و هوا می باشد برای ساخت ویلا در این منطقه ما شرکت ساختمان سازی بتن بهار را  به شما پیشنهاد می کنیم. شرکت ساختمان سازی بتن بهار با دانش و داشتن متخصصین در زمینه ساخت ویلا در کرج در خدمت شما عزیزان می باشد.

ساخت ویلا در کرج | مراحل ویلا سازی | بتن بهار

شرکت ساختمان سازی بتن بهار آماده خدمات در زیمنه ساخت ویلا و برنامه ریزی و آماده سازی تمامی مراحل ویلا سازی در کرج می باشد.

مراحل ساخت و ساز ویلا:

مراحل ساخت و ساز ویلا شامل موارد زیادی می شود که در اینجا ان را به طور خلاصه برای شما بازگو می کنیم. برای ساخت یک ویلای شیک و تر وتمیز اولین نکته انتخاب زمین مناسب و خرید یک قطعه زمین مناسب در جای خوب و خوش آب و هوا می باشد. از دیگر نکات دیگر ساخت ویلا محوطه سازی آن است که باید به زیبا ترین شکل ممکن انجام شود و بعد از آن اجرای اسکلت و زیر بنای ویلا می باشد.

اجرای سقف، سفت کاری و بنای و نازک کاری از اساسی ترین نکات در ساخت یک ویلا می باشد که باید به آن توجه لازم را داشت.

به دلیل شرایط سخت شهری و مشکلات روزنه هر شخص هر شخص یا هر خانواده ای دوست دارد اوقات بیشتری از طول هفته یا ما را در ویلا های خارج از شهر بگذراند مخصوصاً اگر این مسئله در ایام تعطیل یا آخر هفته ای باشد برای بیرون کردن خستگی یک هفته. این نکته قابل توجه است ویلا سازی هم به مانند هر پروژه عمرانی دیگر نیازمند مراحل ساختی دارد.

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا بستگی به سبک ساختن ویلا دارد. برای ساخت ویلا باید نکاتی که هر چه دقیق تر انجام شود  تآثیر زیادی بر ساخت و استحام زیبایی ویلا داردو. ما برای شما در اینجا این مراحل را بازگو می کنیم.

طراحی و برنامه ریزی برای ساخت ویلا

ویلا جای برای استراحت از روزمرگی های زندگی و فرار از مشکلات شهری می باشد و باید این را در نظر گرفت که هر چه ایده و  برنامه برای ساخت ویلا داریم را باید در نظر بگیریم. حالا این ایده ها و برنامه ها برای داخل ویلا می باشد یا برای محوطه سازی و خارج از خانه  و همهه چیز را باید از  اول مشخص کرد تا طبق برنامه پیش رفت.  این برنامه ریزی ها شامل این می شود که چه رده سنی از آن  استفاده می کند مثلا اگه کودک وخردسال در خانواده هست یا افراد مسن و پیر باید تمام امکاناتی که برا این رده سنی هست در نظر گرفت. برای افراد خردسال نکات ایمنی در داخل و خارج آن را باید انجام داد تا به مشکل برنخورید.

خرید زمین مناسب و بررسی آن

در خرید زمین برای ساخت ویلا این نکات را باید در نظر گرفت باید که اگر زمین را خریده اید طبق شرایطی که زمین دارد باید برنامه ریزی لازم را انجام داد. و اگر قبل از خرید زمین برنامه ریزی را انجام داده اید باید زمین را طبق آن چیزی که به آن نیاز دارید طراحی و برای آن برنامه ریزی کنید. باید شرایط و مقعیت جغرافیایی زمین را در نظر گرفت مانند آب و هوا، پستی و بلندی ها و شرایطی که زمین دارد برنامه ریزی کرد. این برنامه ریزی شامل ایجاد استخر محوطه سازی که یمیخواهیم انجام دهیم باید تمام شرایط آبو هوایی را در نظر بگیریم.

گودبرداری در ساخت ویلا

پس از اینکه زمین انتخاب و خریداری شد طبق نقششه ها و طراحی های که از قبل انجام شده نوبت گود برداری در نقاط مختلف زمین برای ساخت ویلا می باشد. برای ساخت محوطه نیز لازم است گود براداری شود مانند ساخت استخر و باید به شکل هم زمان با گود برداری ساختمان ویلا انجام شود.

ساخت ویلا در کرج | مراحل ویلا سازی | بتن بهار

 بتن ریزی و ساخت اسکلت سازه

بعد از اینکه گود بداری انجام شد حالا به مرحله بتن ریزی و ساخت اسکلت سازه می رسد. برای ساخت اسکلت باید بودجه ای که در اختیار داریم را در نظر گرفت چون اسکلت فلزی هزینه بیشتری نصبت به اسکلت بتنی دارد. و چون مرحله مهمی می باشد حتماً از نیروی متخصص در این مرحله باید استفاده کرد.

ساخت سقف و دیوار کشی ویلا

بعد از مرحله ساخت اسکلت و بتن ریزی وارد مراحل دیگری می شویم که نوبت به مرحله ساخت سقف و دیوار کشی ویلا می رسد. برای اجرای سقف وارد چالش جدیدی می شویم کمی ساخت سقف ویلا پیچیده تر می باشد. که انواع مختلفی دارد شیروانی باشد یا فلت یا تخت باشد همه این ها بستگی به بودجه شما دارد. و همچنین دیوار های ویلا و دیوار کشی هم بستگی به بودجه شما دارد.

نازک کاری ساختمان ویلا

بعد از مرحله ساخت محوطه حالا نوبت نازک کاری می رسد. نازک کاری شامل: گچ کاری و سفید کاری دیوارها، نقاشی، اجرای سقف کاذب، کاشی کاری داخلی، نصب قرنیزها و ایزوگام کردن یا عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی است. زیبایی ساختمان همه به انجام هرچه بهتر این مرحله دارد.

اجرای نمای ویلا

بعد از نازک کاری های داخلی نوبت به اجرای نما می شود. برای این کار باید حتماً نیروی های فنی و متخصصی انجام شود و باید بودجه ای ک در اختیار دارید را در نظر بگیرید.

محوطه سازی در ساخت ویلا

بعد از تمام کردن مراحل بالا که گفتیم نوبت محوطه سازی می رسد.. این مرحله بسیار ظریف و باید برای آن وقت زیادی صرف کرد تا به بهترین شکل ممکن انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید